kawa

Dzień dobry Polsko!

Cieszmy się kochać wolność słowa, bo szybko mogą nam ją odebrać. Niniejszy blog nie powstaje celem wylewania żółci (nota bene najbardziej polskiego słowa – aż 3 polskie znaki. Przypadek? Nie sądzę.), ani zbędnego dramatyzowania. Jaki Polak jest, każdy widzi i nie potrzeba już więcej ogólnikowego ględzenia, ani wzniosłych apeli. Obudził się we mnie mały komentator rzeczywistości, który okazuje się silniejszy niż wewnętrzny leń i bardziej uparty niż babeczki pilnujące krzyża pod pałacem. Witajcie!

Blogosfera ma to do siebie, że każdy może się w niej aktywnie udzielać, a i Word przyjmie wszystko, więc wszelkie uzasadnienia mojej obecności tutaj oraz opowiadanie o dotychczasowych zajęciach uznaję za zbędne. Kilka razy w życiu wykazałam się myśleniem bardziej przenikliwym niż sam „prezes wszystkich Polaków”, a kilka razy wykonałam takie ruchy, że Hollywood chciało mnie doprosić do obsady „Głupiego i głupszego” w roli „Najgłupszego”. Bilans zysków i strat jednak pozostaje nieoczywisty. O tym też tutaj będzie.

Nie wynalazłam dynamitu, ani implantu mózgu (na który wielu, w tym ja, wciąż oczekuje), ale wykonałam już parę wolt w różne strony, co pomaga zauważać ciekawe zjawiska i sprawia, że umiem je nazwać albo obśmiać. Projekt ustawy nakazujący komukolwiek czytać niniejsze opowieści do tej pory jeszcze nie przeszedł w Sejmie pierwszego czytania, więc jak ktoś nie chce tu wchodzić, to nie musi. Oddani fani, wyznawcy czy tajemniczy wielbiciele mogą zademonstrować swoje uznanie przelewając darowizny na moje konto. Obiecuje czynić z nich użytek społeczny (paznokcie same się nie pomalują).

Jeśli ktoś kiedykolwiek poczuje się urażony komentarzem bądź wpisem, to gorąca prośba, żeby gniewał się po cichu, albo wziął kartkę, długopis, zapisał skrupulatnie, co go boli i dał komuś, kogo to obchodzi. Podobieństwo do prawdziwych osób i zdarzeń jest całkowicie zamierzone. Jeśli ktoś ma czas się obrażać, rozpluwać lub wchodzić w polemikę, to proszę bardzo. Join the joyride!

Brak komentarzy

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>